Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Välj annan månad

MAJ 2019

|

Vecka Dag Aktiviteter
18on 1
Första maj
to 2
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 15:45–18:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Tyska skolan  15:45-17:30 Rodd i båthall eller på vattnet 17:30-18:00 Teori i båthuset Bokade båtar: Svea, Göta, Wylm, Lido, Block, Tull och...
    Plats: Båthuset
  • 17:45–19:15
    17:30
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 13-18 år Samling 17:30 På vattnet senast 17:45 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
fr 3
lö 4
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+ och 8+ på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet. Fördelning av båtar och roddmaskiner görs av Bosse B i...
    Plats: SRFs båthus
  • 10:30–13:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Information har gått ut via mail till alla medlemmar. Anmälan ska göras till Jan Berglund genom mail till This is a mailto link
    Plats: Lidovägen 22
sö 5
  • 10:15–12:00
    10:00
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 10-18 år Samling 10:00 På vattnet senast 10:15 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
19må 6
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
ti 7
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 17:00–18:30
    16:45
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 15-18 år Samling 16:45 På vattnet senast 17:00   Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block,...
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:15–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: I maj kör vi öppen träning på tisdagar efter juniorerna. I juni, när nybörjarkurserna är slut, byter vi till onsdagar.  Vi tränar tillsammans,...
    Plats: Lidovägen 22
on 8
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
to 9
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 15:45–18:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Tyska skolan  15:45-17:30 Rodd i båthall eller på vattnet 17:30-18:00 Teori i båthuset Bokade båtar: Svea, Göta, Wylm, Lido, Block, Tull och...
    Plats: Båthuset
  • 17:45–19:15
    17:30
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 13-18 år Samling 17:30 På vattnet senast 17:45 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
fr 10
lö 11
  • Heldag
    Kalender: Kalender
    Plats: Årungen, Oslo
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+ och 8+ på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet. Fördelning av båtar och roddmaskiner görs av Bosse B i...
    Plats: SRFs båthus
sö 12
  • Heldag
    Kalender: Kalender
    Plats: Årungen, Oslo
  • 10:15–12:00
    10:00
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 10-18 år Samling 10:00 På vattnet senast 10:15 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
20må 13
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
ti 14
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 17:00–18:30
    16:45
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 15-18 år Samling 16:45 På vattnet senast 17:00   Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block,...
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:15–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: I maj kör vi öppen träning på tisdagar efter juniorerna. I juni, när nybörjarkurserna är slut, byter vi till onsdagar.  Vi tränar tillsammans,...
    Plats: Lidovägen 22
on 15
  • 15:00–17:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Träning Franska Skolan (onsdagar 15 - 17) Bokade båtar är inriggarna Göta och Svea samt motionssinglarna Block, Lido och Tull. Instruktör är Björn...
    Plats: Båthuset
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
to 16
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 15:45–18:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Tyska skolan  15:45-17:30 Rodd i båthall eller på vattnet 17:30-18:00 Teori i båthuset Bokade båtar: Svea, Göta, Wylm, Lido, Block, Tull och...
    Plats: Båthuset
  • 17:45–19:15
    17:30
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 13-18 år Samling 17:30 På vattnet senast 17:45 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
fr 17
lö 18
  • Heldag
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: 5 km långdistanstävling i alla båtklasser. Inbjudan finns på länken:  http://www.norrtaljerodd.se/Traning/InbjudantillRo-slagsloppet2019/ Kontakta...
    Plats: Norrtälje
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+ och 8+ på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet. Fördelning av båtar och roddmaskiner görs av Bosse B i...
    Plats: SRFs båthus
sö 19
  • 10:15–12:00
    10:00
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 10-18 år Samling 10:00 På vattnet senast 10:15 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
  • 10:30–14:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Söndag den 19/5 kommer KMK att ha ett stort arrangemang för motorbåtar på Viken och Kanalen. Ingen rodd är därför tillåten mellan kl 11.00 och 14.0...
    Plats: SRF
21må 20
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
ti 21
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 15:00–17:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Träning Campus Manilla Bokade båtar är inriggarna Göta och Svea Instruktörer är Bo Berglund 072-566 78 79 och Ola Larsson
    Plats: Båthuset
  • 17:00–18:30
    16:45
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 15-18 år Samling 16:45 På vattnet senast 17:00   Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block,...
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:15–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: I maj kör vi öppen träning på tisdagar efter juniorerna. I juni, när nybörjarkurserna är slut, byter vi till onsdagar.  Vi tränar tillsammans,...
    Plats: Lidovägen 22
on 22
  • 15:00–17:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Träning Franska Skolan (onsdagar 15 - 17) Bokade båtar är inriggarna Göta och Svea samt motionssinglarna Block, Lido och Tull. Instruktör är Björn...
    Plats: Båthuset
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
to 23
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 15:45–18:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Tyska skolan  15:45-17:30 Rodd i båthall eller på vattnet 17:30-18:00 Teori i båthuset Bokade båtar: Svea, Göta, Wylm, Lido, Block, Tull och...
    Plats: Båthuset
  • 17:45–19:15
    17:30
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 13-18 år Samling 17:30 På vattnet senast 17:45 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
fr 24
lö 25
  • Heldag
    Kalender: Kalender
    Plats: Lilla Edet
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+ och 8+ på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet. Fördelning av båtar och roddmaskiner görs av Bosse B i...
    Plats: SRFs båthus
  • 10:30–12:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Tid för träning av lag för Gymnasierodden 2019. Bokad båt: Inriggaren Svea
    Plats: SRFs båthus
sö 26
  • Heldag
    Kalender: Kalender
    Plats: Lilla Edet
  • 10:15–12:00
    10:00
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 10-18 år Samling 10:00 På vattnet senast 10:15 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
22må 27
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
ti 28
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 10:00–16:00
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Gymnasierodden på Djurgårdsbrunnsviken Datum: tisdag 28 maj 2019 Inbjudan kommer att läggas på  www.ostrarodd.se Bokade båtar: Inriggarna Göta, Sve...
    Plats: Djurgårdsbrunnsviken
  • 17:00–18:30
    16:45
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 15-18 år Samling 16:45 På vattnet senast 17:00   Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block,...
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:15–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: I maj kör vi öppen träning på tisdagar efter juniorerna. I juni, när nybörjarkurserna är slut, byter vi till onsdagar.  Vi tränar tillsammans,...
    Plats: Lidovägen 22
on 29
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender
    Beskrivning: Nybörjarurs för föranmälda deltagare.   Bokade båtar: Göta, Svea och Wancke Framnäs, Oakhill Rosenhill, Mowitz,  Tull, Block och Lido
    Plats: Lidovägen 22
to 30
  • 08:30–10:30
    Kalender: Kalender
    Samlingsplats: Båthuset
    Beskrivning: Träning i 1x, 2x, 4x, 4-, inr 4+  på vattnet eller på roddmaskiner inomhus i gymmet (både individuellt och i lag). Fördelning av båtar och...
    Plats: SRFs båthus
  • 17:45–19:15
    17:30
    Kalender: Juniorer
    Beskrivning: Juniorträning för ålder 13-18 år Samling 17:30 På vattnet senast 17:45 Bokade båtar: Isbla, Waldemar, Seglora, Aquaria, Mariehill, Lido, Block, Tul...
    Plats: Lidovägen 22
Kristi himmelfärds dag
fr 31

Postadress:
Stockholms RF - Rodd
Joakim Piela, Stålbogavägen 63
12456 Bandhagen

Besöksadress:
Lidovägen 22
11525 Stockholm

Kontakt:
Tel: +4686610144
E-post: This is a mailto link

Se all info